Gemanipuleerde radiozondag

ongemodifceerd graan
OGM?

Deze mooie bossen graan, kant en klare schoven feitelijk, zijn ontstaan uit gemorste graantjes uit het caviavoer, ik noemde dat al eerder. Nu luisterde ik vanochtend via internet naar Vroege Vogels, en daar interviewden ze Lucas Reijnders naar aanleiding van de presentatie volgende week van de vertaling van De wereld volgens Monsanto door journaliste Marie-Monique Robin in Maison Descartes. Zij heeft een documentaire met dezelfde titel gemaakt.
Monsanto is de fabrikant van Roundup en al eerder bekend van Agent Orange uit de Vietnamoorlog, producent van bestrijdingsmiddelen dus en van genetisch gemodificeerde gewassen in zaadvorm, waarvan de soja, mais en de katoen de meest schrijnende voorbeelden vormen.
Die gemanipuleerde zaden – wel iets duurder dan gewone ouderwetse – zijn zo bewerkt dat ze als enige tegen het alles vernietigende Roundup kunnen, handig, zou je zeggen. Je zaait je landje in en spuiten maar, alles gaat dood behalve je roundup ready gewas, zo noemen ze dat.


Waar is de bijsluiter van het caviavoer?

Ik bekeek de documentaire, die in zijn geheel op internet is te zien en de rillingen liepen me over de rug. Niet alleen de gewassen worden gemanipuleerd in de wereld van Monsanto, de wereld zelf is de sigaar. Boeren, wetenschappers, overheidscommissies, regeringen, iedereen zit in de ijzeren greep van dit concern. Zit je eenmaal vast aan die roundop ready ellende, ben je gedwongen, raad eens: roundup te gebruiken, allemaal van dezelfde firma. Die heeft namelijk op alles een patent en eist vanzelfsprekend geld als hun zaden zich per ongeluk op je landje hebben gevestigd, zoals in Mexico is gebeurd door de invoer van Amerikaans gemodificeerd mais. In sommige streken is geen ongemodificeerd zaad meer te krijgen. Monsanto lijkt op de schurk van James Bond of Superman, of voor mijn part uit Harry Potter, die erop uit is de wereldmacht te grijpen.

Eigenlijk zou je het om moeten draaien: Monsanto heeft mijn oogst verziekt door hun gepatenteerde rommel op mijn land terecht te laten komen, dokken, Monsanto! Dit gentech-bedrijf is zo rijk en machtig, dat het eeuwig kan procederen, voor zover ze de rechters niet al in hun zak hebben. Het draait zoals altijd alleen maar om geld, geld en nog eens geld, en als ik iets sneu vind, is het wel dat zielige libidoverlagende gegraai. Zo totaal niet sexy. NOT.
Ondertussen worden duizenden boeren vervolgd en geruineerd omdat ze een patent zouden hebben geschonden. Ik vraag me toch een ding af: hoe kun je in godsnaam een patent op basisvoedsel, op zaaigoed hebben? Welke wetgever verzint zoiets? Volkomen gestoord, maar ondertussen is het wel zo.

En hoe kun je je daar nu tegen verzetten? Ik zou het niet weten. Een soort SuperNeelie aanstellen die dit soort monopolisten wereldwijd aanpakt?

Maison Descartes met Marie-Monique Robin.
Een aantal documentaires over Monsanto. Ik las hier dat ze nu ook een patent op gemodificeerde varkens hebben. Varkens! Levende have! Dadelijk modificeren ze de eerste mens nog, let op mijn woorden. Of lucht. Of gewoon het leven. En nemen er patent op.

3 thoughts on “Gemanipuleerde radiozondag”

  1. Ik ga juist naar die docu komende donderdag! Waarschijnlijk heeft die bijensterfte er ook mee te maken, omdat die bijen van die Monsanto-geinfecteerde producten hun honing betrekken en helemaal niet (alleen) die virussen.

  2. Heb ik weer met een half oor zitten lezen, het spul zit ook al in de wijn

Comments are closed.