
De Nederlandse buren lieten ons donderdag deze marmersalamander (Triturus marmoratus) aka le Triton marbr?¬© zien, die samen met z’n mattie de Pad in een modderige put zat. Dankzij de salamanderliefhebbers online wist ik na 5 minuten al welke soort het was. Ik hou van internet. Mooi is-ie, niet? Nu maar eens op dezelfde manier achter de naam van dat lekkere ding van 18 juni zien te komen. Die kwam laatst ‘s avonds weer even buurten. Ieieuw.
Vrijdag arriveerden Siebe en Saar, die ik met behulp van Bison Fut?© en SMS om de files heen kon leiden. Tussen Parijs en Orleans stond 7 km  file, waar ze al inzaten toen ze om hulp vroegen. Ze hadden geluk dat ze vrijdag gingen, want toen ik zaterdag voor de grap nog eens keek, stond er op dezelfde plek 39 km.
Toch zou zo’n file makkelijk te verkleinen of op te lossen zijn door de uitvoegstrook anders in te richten. En door het achterlijke gedrag van veel autorijders te veranderen. Ik weet dat ergeren helemaal geen enkele zin heeft en toch word ik elke keer razend. Komt er zo’n opneukertje in een sportief model luxewagen (woorden van mijn ouwe rijinstructeur), rijdt door naar de lege T-poortjes van de p?¬©age, verandert op het laatste moment van baantje en gaat zitten dwingen en zeuren om er tussen te mogen.
Voor de mensen die dat niets zegt: je moet tol betalen op de Franse autosnelwegen en als je een abonnement hebt (T) mag je zomaar doorrijden omdat er achteraf wordt afgerekend. Daar staat dus meestal geen file, wel voor de poortjes waar met credicard of nog erger, met cash wordt betaald. Zo’n lul in blik weet dus verdomd goed wat hij doet, oh neen, ik had geen abonnement, helemaal vergeten: ja doei. Dat ik nog moeite neem om woedend te worden, is heel erg dom en volkomen nutteloos, want je kan wel aan de gang blijven en het schijnt slecht te zijn voor je hart, al die adrenaline en negatieve energie.
Dezelfde hufters flikken dat, als de weg een baantje smaller wordt, doorrijden tot de afzetting en dan duwen. Dat veroorzaakt of verergert file, losers. Bij de afslag in Orl?©ans moet je dat gek genoeg weer w?®l doen, want daar hebben de wegenmakers een stomme fout gemaakt. De afslag bestaat uit 1 rijstrook, die aan het eind plotseling verdubbelt. Doorrijden tot het laatst vermindert de file dus. En dan blijft iedereen in ene wel braaf in dat ene baantje. Begrijp jij het? Ik niet. 

Van dat soort dingen hebben wij hier verder geen last, wij deuchistes en France bedoel ik. De wegen zijn te smal voor inhalen, files bestaan niet en niemand heeft haast, want we zitten op het platteland. Dat is natuurlijk niet waar, want zelfs in dit dun bevolkte gebied valt er minstens ?©?©n verkeersdode per maand. Oorzaak: met drank te hard gereden zonder riemen. Glop, tegen een boom en eruit geslingerd. En dan maar hopen dat ze niet tegen een ander aanknallen.

Genoeg gemopperd. De oude deksel van deze oude trouwe theepot viel gisteren definitief aan barrels. Blijkt de deksel van de jam erop te passen. We boffen maar weer.
 
		
Elz,
even de afmetingen vragen van dat “lekker ding”, het lijkt een wesp maar het is drie tot viermaal groter ? Dan heb je het (on) geluk van een “frelons” in huis te hebben . Toch maar even kijken dat het een enkeling is. Twee jaar geleden heb ik een nest van die frelons in de schouw gehad. Als je een beetje allergisch of gevoelig bent voor insectenbeten steken die frelons je vrolijk het ziekenhuis in ! Je ziet ze voornamelijk in augustus opduiken wanneer ze afkomen, zoals wespen, op afgevallen fruit. Opletten, zoals met elk “lekker ding”, met dit ding ! ! !
Neen, een frelon is het absoluut niet. We hebben een schitterend verlaten nest op zolder hangen, dat nog in werking was toen we hier introkken. Deze lijkt niet op een wesp, hij heeft geen wespentaille. Ik weet hoe gevaarlijk frelons zijn.
Ik heb dit insect nu 2 keer gezien, misschien is het zelfs wel hetzelfde exemplaar. We kunnen hem niet in het enge-insectenboek vinden.
Hallo Elz!
Dat lekkere ding van je lijkt wel bijzonder veel op een taon, of in ieder geval een familielid ervan. Maar ik neem aan dat deze ongetwijfeld ook wel in jullie enge insectenboek staat en julie deze dan wel gevonden zouden hebben. Maar om dit soort lekkere dingen kun je inderdaad sowieso beter met een boogje heen gaan!! Nadeel van taons dat ze niet zoemen en je meestal pas merkt dat ze in je buurt zijn als je al geprikt bent! Dus als hij volgende keer weer langskomt, even goed luisteren 😉
Bedoel je een daas, of steekvlieg die op paarden zit? Deze was krankzinnig veel groter, maar lijkt qua bouw er wel op. Ik wacht het antwoord van het insectenforum af.
Inderdaad is een taon een daas. Het is moeilijk te zien op jouw foto welk maatje hij heeft. Maar wat een monster als deze bij jou krankzinnig veel groter was dan een ‘normale’ daas!! Of kom je uit Marseille 😉
Ik hoor niks van dat forum, typico, ik geloof dat 99% van de Franse mail niet wordt beantwoord. Wordt die wel gelezen? Meteen weggegooid? Of zakt alles langzaam weg in een steeds groter wordende inbox? Dat laatste lijkt me niet onwaarschijnlijk.
Het moet wel een Tabanus-achtige zijn. De vrouwtjes hebben messcherpe kaken om lekker bloed mee op te slurpen (bij grote zoogdieren, ook de mens). Dat deze geen angel had, had ik al gezien. Ik krijg er een beetje de rillingen van. Een Tabanus bovinus of runderdaas m??et in deze streek wel voorkomen, ik zie alleen maar koeien, als ik naar buiten kijk.