Vliegers en kruipers

zandoogje

Als ik mijn groentetuintje nader en het is een zonnige dag, fladderen de bruine zandoogjes op van de munt en het komkommerkruid. Ik heb dit jaar bijna alleen deze soort gezien, geen pages, geen dag- of nachtpauwoog, geen atalanta’s, geen distelvlinders, geen vosjes, alleen deze. Een enkel koolwitje, geeltje of blauwtje laat zich wel een keertje zien, merkwaardig, toch?
De rest van de griezeltjes is goed vertegenwoordigd, een vliegend hert dat met de herrie van een Apache-gevechtshelikopter nog net niet verstrikt raakt in mijn kuif en hier en daar een frelon of een taon. De kleine buurkat schijnt vlooien te hebben, die zo nu en dan op de stinkies overstappen, verandering van spijs doet eten, denk ik, maar dankzij de frontline blijft de schade beperkt.

per ongeluk op getrapt
Vliegend hert, waar ik er per ongeluk in het duister op ging staan

Ik zit midden in een ander schrijfgedoe, neen, niet dat, ja dat ook, maar weer iets anders, even een uurtje niet storen.

10 thoughts on “Vliegers en kruipers”

  1. Jij kunt tenminste vlinders tellen.
    Vorig weekeinde was het vlindertel weekeind.
    Tot dan toe hadden we iedere dag vlinders, verschillende soorten.
    Uitgerekend dat weekeinde ging het regenen en hebben we 0 vlinders geteld.
    Nu tellen we af en toe een koolwitje.
    Veel plezier met je (on)gedierte en sorry voor het storen.
    Groeten van Bea en Marcel uit Amersfoort

    P.S. er ontbreekt een plaatje links bovenin.

  2. Solcon heeft de url van de homepages veranderd waar het plaatje opgeslagen is en Firefox laat niet zien dat er iets ontbreekt. Jij bent zeker helemaal van de microsoft?

    Je stoort helemaal niet, hoor, ik ben alweer gestopt, de familie is weer terug van de boodschappen.
    Ik heb me daar net weer een spin gevonden, zo bizar, straks laat ik hem zien.

  3. Laat ik nou geboren zijn op ‘Het Vliegend Hert’.
    Laat ik nou altijd geweten hebben dat dat in De Zaanstreek een oude (papier?-)molen was.
    Laat ik nou ook geweten hebben dat die molen vernoemd was naar het schip waarmee een Nederlander (Tasman?) Tasmani?´ ontdekte (als ik me goed herinner).
    Maar laat ik nou nooit geweten hebben dat die beiden vernoemd waren naar zoiets simpels als een vlinderachtige

  4. H.T.
    Ik herinner me het Hijgend Hert, een caf?©, zal wel niet meer bestaan, weet niet meer waar het stond, ergens in een zijstraatje.

Comments are closed.