Kwint daagt Bess uit in de salon en rent weg, dwars door de flits
Of er nog een foto bestaat van het oorspronkelijk houten exterieur van dit kant-en-klare keukenblok, weet ik zo gauw niet. Ik vond het misschien wel zo’n mislukking dat ik het steeds buiten het kader van de foto heb gehouden. Schaamte, schaamte. Ik heb gemengd en geverfd en nog eens geverfd.
In de muur achter het aanrecht ontbrak een grote hoeveelheid stenen, die er waarschijnlijk ooit uitgesloopt waren voor de waterleiding, waarvan de koperen uiteinden nog te zien zijn. De bewoner voor ons had er iets anders krankzinnigs van gemaakt, de buizen liepen boven de deur, achter de kachel en slingerden zich zo door het hele huis. Met de nieuwe vloer is de hele water- en elektriciteitsleiding in het beton verdwenen.
Een selectie bouwmateriaal
De gaten en grotten in de muur heb ik nu bijna helemaal volgestopt met mortier en steen, die hier voor het oprapen ligt. Dat de meeste stenen naast de grange te vinden zijn, komt omdat die uit de tuin zijn gekomen en/of het een rest oorspronkelijk bouwmateriaal is van de grange en het huis, die immers allebei gebouwd zijn door de allereerste eigenaar van het huis.
Ik weet niet hoe dat ging, 150 jaar en langer geleden. Bestelde je stenen of peurde je ze uit de grond? De grote belangrijke voor de deur, de ramen en de schoorsteen zullen toch wel speciaal uit een steengroeve zijn gekomen? Zoiets vind je niet toevallig in de tuin. Volgende stadium: oud beton van de betegeling er afbeitelen en vullen met nieuwe enduit, zoals ik 14 mei al aankondigde. Er kwam mooi weer en een paar potten verf tussen.
Twee muntsoorten
Ik tik dit in de tuin met bovenstaand uitzicht, onder de parasol in de hitte en aan een muntthee-infuus. Iedereen is hier aan het maaien en/of hooien, want morgen regent het en dan is het hooi bedorven. Ik heb niet alles kunnen maaien, maar heb voorlopig genoeg voor drie dikke cavia’s. Als ik het straks maar niet vergeet binnen te halen.
Is dit een reuzebloem? Neen.
Twee dahlia’s bloeien, de tomaten zitten in de knop, de OI-kers heeft zich gemeld, de bonen slingeren zich al om de bonenstaken, prei en erwten staan in de grond en alle zaadjes lijken het te doen. Verder heb ik geen idee of dit op de foto hieronder meloen of courgette is, omdat ik er met mijn suffe kop vergeten ben een labeltje op te plakken. Ik zeg meloen.
Twee wereldproblemen houden me nu nog bezig:
1. Hoe kun je het begrotingstekort van de overheid verkleinen door de huren te verhogen? Mij lijkt me dan eerder het tegenovergestelde te gebeuren, omdat er dan meer huursubsidie gaat worden aangevraagd. En wie vangt al dat geld? De eigenaar van het huis, niet de overheid. In feite subsidieer je de verhuurder, lijkt me. Niemand die me tot nu toe hierop antwoord heeft kunnen geven.
2. Hoe kan de maan op maangestaltebasis, dwz nm, ek, vm en lk invloed hebben op de groei van planten en zaden? Hoe, hoe dan?
Eb en vloed toch, roepen de gelovigen. Oh, zo.
En hoe vaak komt eb en vloed voor? 1x/28 dagen, bij volle maan? Leg het me uit.
Het is toch de zon die maakt dat de maan in de schaduw van de aarde ligt, en die (de maan) daardoor half, heel of helemaal niet te zien is, of heb ik het niet begrepen? En dan die botanische indeling van zo’n maankalender , wortel, blad en bloem. Ik dacht dat ongeveer alle planten wortels, bladeren en bloemen hadden.
Ik probeer het te begrijpen, maar ik snap het niet. Ik snap het gewoon niet.
Probeer het niet te begrijpen. Geloof het nou maar.
Hahaha. Dat heeft me eeuwig in de problemen gebracht, nooit iets accepteren en altijd nee zeggen. Ik k?†n het niet. Praat eens met mijn moeder.
Maar er is toch wel iemand die me de achterliggende gedachte kan uitduiden?
Elz, ik denk dat je er het zotteke mee houdt, Bij ons in Belgi?´ is het tweemaal daags eb en tweemaal vloed. Waarschijnlijk hebben ze dat in Nederland net zo (lol)
😉
Niemand? Daar was ik al bang voor.
Misschien vind je hier wat meer?
http://www.ezinenieuwemaan.nl/4.html#invloedmaanfasen
Jammer, maar dat vind ik allemaal veel te astrologisch en te water-, lucht-, aarde- en vuurachtig en verklaart bovendien helemaal niet waarom het gunstig zou zijn die arbitraire categorie?´n van blad, bloem of wortel te zaaien en/of te planten. Als je nu bv bij hoogwater zou moeten zaaien, moet je elke dag op de lokale getijdentabel kijken, lijkt me. Die wisselt nogal per locatie en per dag. Het lijkt wel of mensen geloven dat de maan werkelijk steeds weer kleiner en groter wordt, net als vroeger, toen de zon nog om de aarde draaide.
De schijngestalten van de maan hebben een heel andere cyclus en worden trouwens helemaal niet door de aarde beschaduwd, zoals ik per ongeluk aannam, zoals hier mooi te zien is:
Wikipedia maan
Zo’n maankalender lijkt me praktisch gezien meer een plant- en zaaikalender, als reminder om op tijd bieten of afrikaantjes te zaaien.
Maar dan ook water en mest te geven, hoor!
Dit is ook leuk om te lezen:
Wikipedia waterbeweging